پرتو بلاگ

خوش آمدگویی امارات به نخستین گروه دانشجویان تخصصی هوش مصنوعی

خوش آمدگویی امارات به نخستین گروه دانشجویان تخصصی هوش مصنوعی

پرتوبلاگ: نخستین دانشگاه هوش مصنوعی در سطح تکمیلی، روز گذشته به نخستین گروه دانشجویی خود خوش آمد گفت.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از گلف نیوز، دانشگاه هوش مصنوعی "محمد بن زائد" در امارات متحده عربی نخستین دانشگاه هوش مصنوعی در سطح تحصیلات تکمیلی و مبتنی بر تحقیقات است.
این دانشگاه روز گذشته از نخستین گروه دانشجویان خود استقبال کرد و رویدادی مجازی با حضور دانشجویان از سراسر جهان برگزار کرد.
دکتر سلطان احمد الجابر، وزیر صنعت و فناوری های پیشرفته امارات که رئیس هیات امنای این دانشگاه است، در سخنرانی خود بر اهمیت حیاتی هوش مصنوعی خصوصاً در دوران پاندمی "کووید-۱۹" اصرار کرد و اظهار داشت: هوش مصنوعی در صنایع هم منجر به دستیابی به نتایج بیشتر و بهتر می شود.
رویداد مجازی روز گذشته با حضور ۷۸ دانشجو از ۲۹ کشور جهان همچون امارات، کانادا، چین، مصر، هند، روسیه، عربستان سعودی، سنگاپور، ایالات متحده و کشورهای دیگر انجام شد.
نخستین دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه از میان هزاران درخواست پذیرش از ۱۰۰ کشور جهان انتخاب شدند.
این گروه شامل ۱۳ دانشجوی دوره دکتری و ۶۵ دانشجوی کارشناسی ارشد می شود که در برنامه های یادگیری ماشین و بینایی ماشین شرکت کرده اند.
الجابر اظهار نمود: نخستین گروه دانشجویان دانشگاه هوش مصنوعی امارات یک نقطه عطف برای تحقق وعده ما در ایجاد مرکزی برای توسعه و تحقیقات هوش مصنوعی به شمار می آید. خصوصاً در زمان حساس فعلی که دنیا به دنبال فناوری برای کمک به بهبود وضعیت در دوران پسا کرونا است.
دانشگاه هوش مصنوعی "محمد بن زائد" علاوه بر ارائه آموزش در سطح جهانی، تحقیق وتوسعه اهداف خودرا بر ۴ رکن متمرکز کرده است: خدمات و کیفیت زندگی برای بهبود خدمات ارائه شده توسط بخش های دولتی و خصوصی، فناوری های صنعتی و ساختاری برای افزایش کارایی و بهبود راندمان، معیار تغییر دهنده آینده برای پرورش بخش های جدید و نوظهور با ارزش بالا و در نهایت، پایداری منابع حیاتی و محیط زیست با بهره گیری از هوش مصنوعی برای بهینه سازی مصرف آب و انرژی برای محافظت از محیط زیست.
"اریک زینگ"، رئیس این دانشگاه با اشاره به چشم اندازهای دانشگاه اظهار داشت: هوش مصنوعی یکی از تحول پذیرترین فناوری های عصر مدرن است که فرصت های فوق العاده ای را برای بشریت فراهم می آورد. چشم انداز دانشگاه ما پرورش نسل جدیدی از رهبران علوم، مهندسی، سیاست و تجارت با درک لازم برای باز کردن پتانسیل هوش مصنوعی بوسیله تحقیقات دانشگاهی و برنامه های کاربردی صنعتی است. ما در زمینه آموزش روی تحقیق و توسعه هوش مصنوعی، بوسیله یک برنامه درسی در کلاس جهانی و همکاری با پروژه هایی با رهبران صنعت فعالیت می نماییم.
منبع:

1399/10/25
13:34:52
0.0 / 5
566
تگهای خبر: پروژه , تحقیقات , جهان , خدمات
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

پرتو بلاگ Parto Blog