پرتو بلاگ
زالی اشاره كرد:

ضرورت همگرایی دانشگاه های وزارت بهداشت و وزارت علوم

ضرورت همگرایی دانشگاه های وزارت بهداشت و وزارت علوم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ضرورت همگرایی دانشگاه های وزارت علوم و وزارت بهداشت و ایجاد علوم بین رشته ای، گسترش همکاری این دانشگاه با دانشگاه علامه طباطبایی را یک مدل موفق تعاملی اعلام نمود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در دیدار با رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، درباب گسترش همکاریهای آموزشی و پژوهشی با این دانشگاه ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: گسترش تعاملات بین دو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و علامه طباطبایی در قالب تفاهم نامه ای که بتازگی به امضا رسید، می تواند بعنوان یک مدل موفق تعاملی و همگرایانه مورد تببین قرار گیرد.
وی اظهار نمود: یکی از آفت های حوزه پزشکی عدم موفقیت در برقراری ارتباط با حوزه هایی همچون مسئولیت اجتماعی است. توجه به این ضرورت و ایجاد ادغام عملیاتی در این عرصه بدون سیستم های بوروکراتیک دالان وار، بسیار کمک کننده خواهد بود.
زالی با اشاره به فضای مبتنی بر تکثرگرایی حاکم بر دانشگاه علامه طباطبایی، عنوان کرد: دانشجو اگر در فضایی با تنوع سلایق، نقادی را آموزش نبیند، در آینده با مشکل مواجه خواهد شد، بدین سبب بهترین مدل مدیریتی در دانشگاه های علوم انسانی، همین مدل حاکم در دانشگاه علامه طباطبایی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اعلان اینکه باید نگاهی متعالی در کشور شکل گیرد تا محیط های دانشگاهی در غربت اقتصادی و اعتباری به سر نبرند، عنوان کرد: دانشگاه ها دالان توسعه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور هستند و باید در استقرای کامل حرکت کنند. بسط همکاریهای چابک و چالاک ساختاری، سیاسی و اجتماعی، نویدبخش توسعه آینده کشور خواهد بود.
زالی اشاره کرد: دانشگاه علامه طباطبایی دانشگاه وزینی در حوزه علوم انسانی است، بطور قطع امروزه با نزدیک شدن مرزهای دانش، ضرورت توسعه رشته های ترجمانی و بین رشته ای بیش از پیش احساس می شود و یکی از راهبردهای اساسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم همین است. به همین دلیل گام نخست را در زمینه راه اندازی رشته ارتباطات سلامت برداشته ایم که در آستانه انشاء شدن است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، برداشتن گام های علمی برای رسیدن به همگرایی میان وزارت علوم و وزارت بهداشت را در عرصه ملی موثر خواند و اضافه کرد: توسعه بخش آکادمیک متعارف رشته های علوم انسانی که جایگاه شغلی در عرصه سلامت دارند، همچون رشته های روانشناسی بالینی، فقه پزشکی، اقتصاد سلامت و حقوق پزشکی، قسمتی از این تعامل است.
زالی عنوان کرد: در ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، به دنبال تاثیر بسزای این بحران بر ابعاد اقتصادی و اجتماعی جامعه، کارگروه رصد نتایج اجتماعی و روانی شکل گرفت تا از ظرفیت روانشناختی و روانشناسی موجود نهایت استفاده صورت گیرد. بدین سبب گسترش همکاری با دانشگاه علامه طباطبایی در این راه بسیار می تواند کمک کننده باشد.
گسترش همکاری میان دو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و علامه طباطبایی، الگویی مناسب برای مراودات بین دانشگاهی
در ادامه دکتر سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، از ایجاد امکان شکل گیری رشته های مشترک و تبادل خدمات پژوهشی بین دو دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: با رویکرد مثبت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امیدواریم بتوانیم الگویی نوین برای مراودات بین دانشگاه های علوم پزشکی و علوم انسانی تعریف نماییم.
وی افزود: همیشه در بعضی حوزه های مطالعاتی و تحصیلی، اختلاف نظری بین وزارت بهداشت و وزارت علوم وجود دارد که ارائه رشته روانشناسی و اظهارنظرهای مختلف در سالهای اخیر درباب این رشته، مصداق این اختلاف نظرهاست که از آنها باید بعنوان یک فرصت بهره بگیریم.
دکتر سلیمی با اشاره به تدارک زیرساخت های رشته ارتباطات سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اشاره کرد: راه اندازی رشته هایی مثل حقوق پزشکی و اقتصاد سلامت یا رشته هایی با ماهیت ارتباط مددکاری اجتماعی و مدیریت بیمارستان، می تواند بناهای استواری را پایه ریزی کند.1399/10/26
23:18:23
0.0 / 5
547
تگهای خبر: اقتصاد , پزشكی , پژوهش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog