پرتو بلاگ

رشد بیش از 400 درصدی جذب دانشجویان بین المللی غیرمقیم در دانشگاه آزاد

رشد بیش از 400 درصدی جذب دانشجویان بین المللی غیرمقیم در دانشگاه آزاد

پرتوبلاگ: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از رشد بیش از 400 درصدی تعداد دانشجویان بین المللی غیرمقیم ورودی امسال در مقایسه با نیمسال مشابه سال قبل در دانشگاه آزاد اسلامی آگاهی داد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی طهرانچی در جلسه شورای راهبردی سیاست گذاری کلان برای دانشجویان خارجی که به ریاست دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و به دبیری حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و سایر اعضا در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، در سخنانی با تاکید بر استقبال دانشجویان بین المللی برای حضور در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: تعداد دانشجویان بین المللی که دانشگاه آزاد اسلامی را بعنوان محل تحصیل خود انتخاب نموده اند، رو به افزایش است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به آماری از تعداد دانشجویان بین المللی این دانشگاه، گفت: تعداد کل دانشجویان بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی ۲۶ هزار و ۶۷۱ نفر است.
دکتر طهرانچی با اعلان اینکه تعداد دانشجویان بین المللی غیرمقیم ورودی امسال با نیمسال مشابه سال قبل در مقاطع مختلف تحصیلی بیش از ۴۰۰ درصد رشد داشته است، اظهار داشت: در نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در مقطع کارشناسی ۲ هزار و ۹ نفر، کارشناسی ارشد ۶ هزار و ۹۱۳ نفر، دکتری تخصصی ۳۵۴ نفر و در مقطع دکتری حرفه ای ۲۵۱ نفر، دانشجوی بین المللی جدیدالورود در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش شده است.
وی تاکید کرد: در نیمسال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشجویانی از کشورهای ترکیه و آذربایجان برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش و مشغول به تحصیل شده اند.
دکتر طهرانچی در ادامه با اشاره به آماری از وضعیت جذب دانشجویان بین المللی غیرمقیم و مقیم در نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، اظهار داشت: آمار جذب دانشجویان بین المللی غیرمقیم در سال قبل ۳ هزار و ۹۷۵ نفر بوده که این تعداد در نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به ۹ هزار و ۵۲۷ نفر رسیده است. همین طور جذب دانشجویان بین المللی با احتساب دانشجویان مقیم در سال قبل ۸ هزار و ۱۳۸ نفر بوده که این عدد در نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به ۱۰ هزار و ۴۴۵ نفر رسیده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی با اعلان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی میزبان دانشجویانی از ۲۰ کشور جهان است، اشاره کرد: دانشجویان بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی از ملیت های مختلف از کشورهای سوریه، پاکستان، بحرین، ارمنستان، ازبکستان، ترکمنستان، کنیا، ترکیه، روسیه، تاجیکستان، لبنان، بنگلادش، آذربایجان، هندوستان، قزاقستان، فرانسه، تانزانیا، اندونزی، افغانستان و عراق هستند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در آخر گزارشی از آمار دانشجویان بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی به تفکیک استانها، و واحدهای برون مرزی ارائه داد.
منبع:

1399/10/27
18:56:39
0.0 / 5
560
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog