پرتو بلاگ

مردودی یك كنكوری به علت نپوشاندن بینی با ماسك

مردودی یك كنكوری به علت نپوشاندن بینی با ماسك

به گزارش پرتوبلاگ چندی قبل امتحان ورودی دانشگاه های ژاپن برگزار شد و یک دانشجو به علت عدم رعایت قوانین در ماسک زدن از ورود به دانشگاه بازماند.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ژاپن تایمز، دولت ژاپن دستور داده بود که تمامی داوطلبان این آزمون ملزم به زدن ماسک هستند.
یکی از دانشجویان داوطلب در این آزمون به روش صحیح ماسک نزده بود و بینی خویش را زیر ماسک نپوشانده بود.
هنگامی که یکی از ناظرهای آزمون نسبت به این اقدام متقاضی به او گوشزد کرد که درست ماسک بزند و به علت انتشار کرونا بینی و دهان خویش را کامل بپوشاند، دانشجو امتناع ورزید و بر خلاف قوانین تعریف شده عمل کرد.
این ناظر اظهار داشت: هفت مرتبه به متقاضی خاطی دستور داده شد که به سفارش ناظران برای پوشاندن بینی خود گوش کند ولی او هر بار سرپیچی کرد.
جنسیت، سن و اسم این متقاضی به علت رعایت مسائل اخلاقی منتشر نشده است و بنا به اعلام مرکز ملی آزمون های ورودی دانشگاه های ژاپن، وی رد صلاحیت شده است.
مرکز ملی آزمون های ورودی دانشگاه های ژاپن پیش از این در وبسایت و بروشورهای خود به داوطلبان سفارش کرده بود که اگر ماسک نزنند، نمی توانند در آزمون شرکت نمایند.
این مرکز به افرادی که بنا به دلایلی، مثلا مشکلات پزشکی نمی توانند ماسک بزنند اجازه داده بود که در اتاق های جداگانه آزمون دهند. اسم آنها از قبل مشخص شده بود اما نام دانشجوی خاطی در این فهرست قرار نداشته پس متخلف است.
گفته شده یک استاد راهنما پیش از سفارش ماسک زدن پیش از بار هفتم، به داوطلب اظهار داشت که احتمال رد صلاحیت وی در ورود به دانشگاه وجود دارد ولی دانشجو باردیگر سرپیچی کرده است.
این آزمون با حضور ۵۳۵ هزار و ۲۴۵ متقاضی در ۶۸۱ مرکز سراسر ژاپن برگزار گردید.1399/10/30
22:53:48
0.0 / 5
621
تگهای خبر: پزشكی , دانشگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog