پرتو بلاگ
غلبه بر یكی از مشكلات درمانی؛

داروی جدید ایدز تولید شد

داروی جدید ایدز تولید شد

پرتوبلاگ: یکی از اشکالات مقابله با ویروس اچ آی وی مخفی شدن این ویروس در درون سلول های بدن است. پژوهشگران برای غلبه بر این چالش دارویی ویژه ساخته اند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از نیواطلس، داروی جدید به درون سلول هایی که ویروس اچ آی وی در آنها مخفی شده منتقل می شود و به سیستم ایمنی بدن برای پاکسازی ویروس مورد اشاره هشدار می دهد. در حقیقت این دارو مانند سیستم هشیار کننده برای سیستم ایمنی بدن عمل می کند.
استفاده از این دارو جلوی تکثیر ویروس اچ آی وی را می گیرد و پس به افزایش طول عمر بیماران مبتلا به آن کمک می نماید. پژوهشگران دانشگاه واشنگتن می گویند داروی مورد اشاره یک سیستم هشدار در سلول های ایمنی بدن به نام CARD۸ را فعال می کند که قادر به شناسایی پروتئینی در ویروس اچ آی وی است. شناسایی این پروتئین به سلول های ایمنی کمک می نماید تا ویروس اچ آی وی را نابود کنند.
در حالت عادی ویروس اچ آی وی با ساکت کردن پروتئین مورد اشاره جلوی شناسایی خودرا توسط سیستم ایمنی بدن می گیرد و تنها در زمانی این پروتئین را فعال می کند که ویروس از تیررس سلول های ایمنی دور شده باشد. انتظار می رود با انجام آزمایش های بیشتر بر روی این داروی جدید زمینه برای آزمایش و استفاده از آن در آینده ای نه چندان دور برقرار شود.


منبع:

1399/11/23
12:57:45
0.0 / 5
657
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog