پرتو بلاگ
نتایج یك تحقیق دانشگاهی؛

سوخت های فسیلی ۸ و هفت دهم میلیون نفر را در سال ۲۰۱۸ به كشتن دادند

سوخت های فسیلی ۸ و هفت دهم میلیون نفر را در سال ۲۰۱۸ به كشتن دادند

به گزارش پرتوبلاگ نتایج یک بررسی جدید که در دانشگاه هاروارد انجام شده، نشان داده است آلودگی های ناشی از مصرف سوخت های فیلی تنها در سال ۲۰۱۸ باعث مرگ ۸.۷ میلیون نفر در سرتاسر جهان شده است.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از نیواطلس، در شرایطی که بخش عمده نگرانی ها از مصرف سوخت های فسیلی در ارتباط با اثرات بلندمدت آن بر سرنوشت کره زمین است، این سوخت ها بر سلامت انسان ها در کوتاه مدت هم اثرات خطرناکی دارند.
بررسی مورد اشاره که با همکاری سه دانشگاه دیگر در انگلیس صورت گرفته، نشان داده است مصرف مداوم سوخت های فسیلی در کشورهای مختلف جهان سبب افزایش ذرات آلاینده و مسمومی در هوا می شود که ابعاد آنها کمتر از ۲.۵ میکرون است و بنابراین مقابله با نفوذ آنها به بدن از راه ماسک یا دیگر پوشش های حفاظتی کار ساده ای نیست.
این ذرات از راه منابع مختلفی منتشر می شوند که عبارتند از آتش سوزی جنگل ها، اگزوز خودرو ها و کامیون ها، سوزانده شدن نفت، بنزین، گازوئیل و غیره. ذرات مسمومی که در این فرآیند در هوا منتشر می شوند با عنایت به ابعاد بسیار کوچکشان به سادگی وارد ریه ها و جریان خون شده و باعث ابتلای انسان ها به آسم، انواع سرطان و به خصوص سرطان ریه، انواع بیماری های قلبی و عروقی و در نهایت سکته قلبی می شوند.
محققان می گویند تنها راه مقابله با روند فزاینده مرگ و میر ناشی از مصرف سوخت های فسیلی کاهش وابستگی به این سوخت ها و تکیه به انرژی های پاک و تجدیدپذیر مانند انرژی خورشید و باد و تولید وسایل نقلیه برقی است.
پیش از این در تحقیقات دیگر، میزان مرگ و میر سالانه ناشی از مصرف سوخت های فسیلی در بدترین حالت ۴.۲ میلیون نفر برآورد شده بود. اما بررسی تازه نشان داد رقم واقعی دو برابر این مقدار است. ازاین رو حدود ۱۸ درصد یا یک پنجم مرگ و میرهای سال ۲۰۱۸ به دلیل مصرف سوخت های فسیلی رخ داده است.


منبع:

1399/11/24
23:22:49
0.0 / 5
631
تگهای خبر: تحقیقات , جهان , دانشگاه , محقق
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog