پرتو بلاگ
در پی تحقیقات انجام شد؛

موفقیت واكسن جدید از بین برنده عفونت های مثانه

موفقیت واكسن جدید از بین برنده عفونت های مثانه

به گزارش پرتوبلاگ محققان دانشگاه دوک در کارولینای شمالی واکسن جدیدی را برای مقابله با عفونت های دستگاه ادراری تولید کرده اند که می تواند از درد و رنج مبتلایان بکاهد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از نیواطلس، عفونت های دستگاه ادراری بسیار خطرناک و دردآور هستند ولی واکسن مورد اشاره که از راه یک لوله کاتتر وارد بدن می شود، این بخش از بدن را از باکتری های خطرناک پاکسازی کرده و جلوی تکثیر و گسترش عفونت را می گیرد. کاتتر لوله ای نازک، بلند و قابل انعطاف است که در بخش های مختلف بدن قابل کار گذاشتن است.
مقابله با عفونت های دستگاه ادراری و شناسایی باکتری های عامل این نوع عفونت ها معمولاً بسیار دشوار است. آنتی بیوتیک های مورد استفاده بدین منظور معمولاً اثرات جانبی نامطلوبی بر جای می گذارند و قادر به نابودی تمامی باکتری های مهاجم نبوده و از همین رو زمینه برای تداوم عفونت ادامه می یابد.
واکسن ساخته شده بدین منظور متشکل از آنتی ژن های ضدباکتری های مهاجم به مثانه است که باعث انتقال سلول های Th۱ بیشتری به آن می شود. این سلول های ایمنی با حمله با پاتوژن های باکتری ها به ترمیم بافت های صدمه دیده دستگاه ادراری انسان کمک می کنند.
آزمایش این واکسن بر روی موش ها موفقیت آمیز بوده و انتظار می رود در آینده ای نزدیک بر روی انسان ها هم آزمایش شود.

1399/12/17
23:51:13
0.0 / 5
707
تگهای خبر: دانشگاه , محقق
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog