پرتو بلاگ
بر اساس یك ادعای جدید؛

كرونای انگلیسی به شدت مرگبارتر از حد تصور اولیه است

كرونای انگلیسی به شدت مرگبارتر از حد تصور اولیه است

به گزارش پرتوبلاگ یک بررسی جدید در انگلیس که در ژورنال پزشکی مدیکال بریتیش این کشور به چاپ رسیده نشان می دهد، کرونای انگلیسی به شدت مرگبارتر از حد تصور اولیه است.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از نیواطلس، این ویروس که به B.۱.۱.۷ شهرت دارد، توان انتقال بیشتری به افراد دارد و حالا مشخص شده قابلیت کشتار آن بیشتر از حدی است که در هفته های اولیه شیوع آن تخمین زده شده بود.
کرونای انگلیسی نخستین بار در دسامبر گذشته شناسایی شد و روند انتشار سریع آن در انگلیس نگرانی های زیادی ایجاد کرد. مطالعه جدید بر روی بیشتر از ۵۰ هزار فرد با پراکندگی جغرافیایی، جنسیتی و سنی گسترده در انگلیس انجام شده که همگی به کرونای عادی یا انگلیسی مبتلا بوده اند.
مطالعه مذکور از نوامبر سال ۲۰۲۰ تا ژانویه سال ۲۰۲۱ به طول انجامیده است. از میان این نمونه ۵۰ هزار نفری ۲۲۷ نفر به دلیل ابتلای به کرونای انگلیسی و ۱۴۱ نفر به دلیل ابتلای به کرونای عادی فوت کرده اند. بر همین مبنا احتمال مرگ و میر مبتلایان به کرونای انگلیسی ۶۴ درصد بیشتر از افرادی است که به گونه های قبلی این ویروس مبتلا شده اند.
بر اساس بررسی مورد اشاره کرونای عادی باعث ۲.۵ مرگ به ازای هر هزار نفر می شود. اما کرونای انگلیسی باعث ۴.۱ مورد مرگ به ازای هر هزار نفر می شود. این رقم بیشتر از تصورات قبلی در مورد قدرت کشتار کرونای انگلیسی است. قبلاً تصور می شد کرونای انگلیسی ۳۰ تا ۴۰ درصد مرگبارتر از کرونای عادی است.


منبع:

1399/12/24
22:53:44
0.0 / 5
504
تگهای خبر: پزشكی
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog