پرتو بلاگ

امروز آخرین فرصت ثبت نام داوطلبان آزمون دكتری وزارت بهداشت

امروز آخرین فرصت ثبت نام داوطلبان آزمون دكتری وزارت بهداشت

به گزارش پرتوبلاگ ثبت نام آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ وزارت بهداشت از روز ۱۲ اسفند ماه شروع شده تا آخر وقت امروز شنبه ۲۳ اسفند ادامه دارد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، ضوابط و شرایط برگزاری آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D )و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی از راه سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام شده و بر این اساس آزمون کتبی در تاریخ های ۳، ۴ و ۵ تیر ۱۴۰۰ برگزار خواهد بود.
داوطلبان شرکت در این آزمون باید دانشنامه کارشناسی ارشد فوق لیسانس (مرتبط یا دکتری حرفه ای )پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی سه برای رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، جدول شمارهی ۵ برای رشته های دندانپزشکی و جدول شمارهی ۱۰ برای رشته های داروسازی داشته باشند و درصورتی که دانشجوی نیم سال آخر، به هر علتی، تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ فارغ التحصیل نشود بعد از اعلام نتایج، قبولی وی کان لم یکن تلقی شده و داوطلب از شرکت در آزمون سال آینده هم محروم خواهد شد.
داوطلبان جهت شرکت در آزمون صرفا مجاز به انتخاب یکی از دوره های دکتری تخصصی یا پژوهشی هستند که باید در فرم ثبت نام نسبت به انتخاب یکی از آنها اقدام نمایند.
دانشجویان نیم سال آخر تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای با عرضه گواهی در خصوص فراغت از تحصیل تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ مجاز به شرکت در آزمون هستند.
پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری تخصصی (Ph.D )سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ که در دانشگاه ثبت نام نکرده اند یا انصراف داده اند، مجاز به شرکت در این آزمون نیستند. در غیر این صورت، مسئولیت عواقب بعدی بر عهده داوطلب خواهد بود و این محرومیت شامل پذیرفته شدگان شهریه پرداز نمی گردد.
از سال آینده، محرومیت از شرکت در آزمون سال بعد برای پذیرفته شدگان نهایی آزمون که ثبت نام نمی کنند یا انصراف می دهند شامل پذیرفته شدگان شهریه پرداز هم خواهد شد. ازاین رو داوطلبان دقت نمایند در صورتیکه علاقه ای به پذیرش در دورههای شهریه پرداز ندارند این رشته یا محل ها را انتخاب نکنند. همینطور داوطلبان متقاضی این دوره لازم است پیش از انتخاب، از میزان شهریه دانشگاه مورد نظر خود اطلاع کسب کنند.
داوطلبان می توانند پیش از شروع و یا آخر طرح تعهدات نیروی انسانی در آزمون شرکت نمایند و در صورتیکه در حین انجام طرح نیروی انسانی در آزمون قبول شوند، امکان ترخیص ایشان برای ادامه تحصیل فراهم می شود.
عدم اشتغال به تحصیل در دوره های دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D )یا دستیاری تخصصی در تمامی مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی کشور از دیگر شرایط ثبت نام است.
بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی، شرط داشتن نمره زبان بعنوان پیش نیاز جهت شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D )حذف شده است و درس زبان انگلیسی عمومی با ۴۰ سوال شامل ۱۵ سوال درک مطلب، ۱۵ سوال لغت و ۱۰ سوال گرامر( با ضریب ۳) برای همه رشته ها بعنوان یکی از دروس امتحانی به آزمون اضافه شده است.
منبع:

1399/12/25
02:02:47
0.0 / 5
501
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog