پرتو بلاگ

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دكتری تربیت مدرس امسال

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دكتری تربیت مدرس امسال

بر مبنای تصمیم دانشگاه تربیت مدرس، ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری امسال ۴ درصد افزایش و دوره کارشناسی ارشد هم ۶ درصد کاسته می شود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، طرح کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس برای سال جاری(۱۴۰۰) مورد موافقت شورای این دانشگاه قرار نگرفت و این دانشگاه اعلام نمود که به علت انباشتگی دانشجو ناشی از کرونا، با نتوجه به اینکه مقرر شده بود ۱۰ تا ۳۰ درصد کاهش ظرفیت در پذیرش دانشجو اعمال شود داشته باشد اما به دلایلی قرار شد کل ظرفیت دانشگاه برای سال جدید ۱۴۰۰ حداکثر به میزان سال ۱۳۹۹ باشد.
ازاین رو علیرغم انباشتگی موجود و برخلاف سالهای گذشته، ظرفیت هیچ یک از مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حذف نشد.
در واقع سقف ظرفیت دانشکده ها برای پذیرش دانشجو به تفکیک ارشد و دکتری (شامل تعداد اساتید و عملکرد آنها، تعداد دانشجویان، مشغله استادان و... )، کف تعداد دانشجو برای تشکیل کلاس، وضعیت پذیرش دانشجو در هر رشته یا گرایش در سال قبل و جاری، ضوابط وزارتی، رتبه گروه و تعداد دانشگاه های رقیب که در رشته مورد نظر پذیرش دانشجو دارند عنوان شده است و در مورد پردیس هم رشته هایی که اقبال بیشتری دارند، برای تخصیص ظرفیت مورد توجه قرار می گیرد.
باتوجه به مقایسه ظرفیت روزانه (روزانه+روزانه نوع ۲) در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰(مصوب شورای آموزشی) میتوان عنوان کرد؛ ظرفیت پذیرش دانشجوی مصوب شورای آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ در دوره کارشناسی ارشد ۷ درصد کاسته می شود و در دوره دکتری ۴ درصد افزایش خواهد داشت.
منبع:

1400/01/10
10:50:13
5.0 / 5
513
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog