پرتو بلاگ

اولین نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400

اولین نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400

اولین نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید، بامداد امروز به ریاست دکتر طهرانچی و به صورت مجازی برگزار گردید.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، اولین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۰ بامداد امروز به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور معاونان و روسای مراکز دانشگاه و رؤسای استانی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مجازی برگزار شد.
در این نشست سیاست ها و برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید و تبیین شعار سال ۱۴۰۰ از جانب رئیس دانشگاه آزاد اسلامی عرضه شد.
همینطور عرضه برخی اقدامات واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، تبادل نظر استان ها درمورد طرح پویش، روش اجرای بخشنامه اعضای هیأت علمی نوع الف و ب، اجرای طرح پویش در دانشگاه آزاد اسلامی، عرضه گزارش افتتاح پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی، ضرورت پیگیری مطالبات دانشگاه از نهادهای بیرونی، عرضه گزارشی از عملکرد واحدهای دانشگاهی، ضرورت مهارت، کارآفرینی و اشتغال و... همچون موضوعات مطرح شده در این نشست بود.
دکتر محمدمهدی فداکار معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی هم خطاب به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استانها، اظهار داشت: پیگیری مطالبات دانشگاه باید در دستور کار واحدهای دانشگاهی قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینکه مطالبات بازنشستگان دانشگاه آزاد اسلامی تا آخر سال ۹۹ در انتهای سال به صورت کامل پرداخت شد، اظهار داشت: همینطور آئین نامه حقوق و دستمزد نهایی شده و مقرر شد در جلسه هیأت امنا طرح و بررسی شود.
همینطور در این نشست، مهندس مسعود همتی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه آزاد اسلامی هم با عرضه گزارشی از رونمایی پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: این پورتال همزمان با نیمه شعبان رونمایی گردید. در گذشته هر واحد یک وب سرویس مجزا داشت که سبب سردرگمی مراجعان می شد. این مورد هزینه های زیادی به دانشگاه تحمیل کرد.
وی با اشاره به اینکه مبحث راه اندازی پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز سال ۹۸ آغاز شد، اظهار داشت: تابحال ۹۸ واحد دانشگاهی و ۳۸ حوزه ستادی زیر پوشش این پورتال قرار گرفته اند. همینطور ۳۰ جلسه آموزشی برای واحدهای دانشگاهی برگزار شده است.
مهندس همتی عنوان کرد: هر قابلیتی که مورد نیاز واحدهای دانشگاهی باشد، امکان عرضه آن در پورتال جدید وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی جنبه دانشگاهی و علمی پیدا کرده است، اظهار داشت: در این پورتال یک شبکه متمرکز با رعایت پروتکلهای امنیتی، یک تصویر از دانشگاه آزاد اسلامی در داخل و خارج از کشور عرضه می دهد. همینطور در این سایت تمام استانداردهای روز دنیا رعایت شده است.
وی تصریح کرد: تمام زیرساخت های لازم برای شرکتهای دانش بنیان، مراکز رشد، مدارس سما، سراهای نوآوری، بیمارستان های دانشگاه و فعالیتهای پژوهشی در این پورتال طراحی و پیاده سازی شده است.
در ادامه، دکتر احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه در مجلس شورای اسلامی مصوبات بسیار مثبتی درمورد دانشگاه آزاد اسلامی تصویب شده است، اظهار داشت: همچون این مصوبات میتوان به ضرورت پرداخت مطالبات دانشگاه آزاد اسلامی توسط بنیاد شهید، گسترش شرکتهای دانش بنیان در سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، صندوق تسهیلات دانشجویی و... اشاره نمود.
وی ضمن اشاره به شعار سال در خصوص «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق این شعار به صورت جدی وارد عمل می شود. در این حوزه برگزاری کرسی های نظریه پردازی، طرح پویش، اجرای همایش به منظور عرضه راهکارهای جدی مدنظر است.
در ادامه، دکتر فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اشاره به برگزاری رویداد ملی صنایع خلاق و فناوری های فرهنگی، اظهار داشت: برگزاری این رویداد در مرحله واحدی و استانی باید به جد پیگیری شده و ایده هایی که سبب پیوند بین صنعت و اشتغال شود، مورد حمایت قرار گیرد. همینطور به ۱۰ ایده برتر جوایزی اهدا خواهد شد.
وی ضمن اشاره به امضای تفاهمنامه معاونت فرهنگی و دانشجویی با معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، اظهار داشت: در این تفاهمنامه «هر دانشجو یک مهارت » مورد توجه قرار گرفته و تلاش می نماییم با افزایش مهارت به اشتغال دانشجویان کمک نماییم. همینطور در کرسی های آزاداندیشی ۱۵۰۰ تیم در واحدهای دانشگاه فعالیت داشتند که ۳۰۰ تیم به مرحله کشوری راه یافتند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در انتها دکتر حسن بنیانیان مشاور و دستیار امور فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اشاره به شعار سال، بر ضرورت تحقق این شعار در دانشگاه بر فرهنگ سازی در محیط دانشگاه برای تحقق شعار سال تاکید کرد.
منبع:

1400/01/14
13:18:33
5.0 / 5
514
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog