پرتو بلاگ

اعلام اسامی پذیرفته شدگان دكتری بدون آزمون دانشگاه علامه

اعلام اسامی پذیرفته شدگان دكتری بدون آزمون دانشگاه علامه

علامه طباطبایی اسامی پذیرفته شدگان رشته های دکتری تخصصی (PH.D )بدون آزمون این دانشگاه برای سال تحصیلی 1401-1400 را اعلام نمود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، این دانشگاه برمبنای "آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشاصن در دوره تحصیلی دکتری" وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از میان متقاضیان واجد شرایط، برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰در رشته های بدون شرکت در آزمون، دانشجوی دکتری می پذیرد.
اسامی تعداد ۹۱ نفر از پذیرفته شدگان دانشجوی دکتری تخصصی (PH.D )بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بر روی سایت این دانشگاه قرار گرفت.
دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد معتبر و مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت از یکی از دانشگاه های دولتی داخل کشور، کسب حداقل ۷۰ امتیاز از کارهای آموزشی و پژوهشی و مصاحبه، انتشار حداقل یک مقاله علمی پژوهشی چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ مستخرج از پایان نامه، داشتن میانگین کل ۱۶ و یا بالاتر در مقطع کارشناسی و معدل ۱۷ در تمامی رشته ها همچون شرایط پذیرش در رشته های بدون آزمون دوره دکتری دانشگاه علامه طباطبایی عنوان شده بود.
همین طور از دیگر شرایط پذیرش این بود که بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.
حداکثر ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی - پژوهشی دوره روزانه دکتری دانشگاه علامه طباطبایی به پذیرش بدون آزمون دانشجویان واجد شرایط اختصاص دارد.
مصاحبه ها همزمان با مصاحبه پذیرفته شدگان کنکور صورت خواهد گرفت، پس اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد و کلیه فرایندهای ثبت نام بصورت الکترونیک خواهد بود.
دانش آموختگان حداکثر تا ۲ سال بعد از فراغت از تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند، پس داوطلبانی که در نیم سال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ و پیش از آن فارغ التحصیل شده باشند، به هیچ وجه مجاز به شرکت در این فراخوان نبودند.
دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاههای آزاد اسلامی، کلیه دانشگاهها وموسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، دولتی غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی کاربردی و همین طور دانش آموختگان دوره های مجازی، نیمه حضوری، بین الملل، پردیس بین الملل و پردیس خودگردان، مجاز به ورود بدون آزمون به دوره دکتری این دانشگاه نشدند.
اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد می باشد. بدیهی است در صورت عدم تطابق رشته کارشناسی ارشد با رشته مورد تقاضا، متقاضی از پروسه پذیرش حذف خواهد شد.1400/03/10
17:27:39
5.0 / 5
490
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog