پرتو بلاگ
برای دومین بار در ۲۰۲۱؛

پدیده ابرماه گل در آسمان بخش هایی از جهان ظهور كرد

پدیده ابرماه گل در آسمان بخش هایی از جهان ظهور كرد

پرتوبلاگ: پدیده ابرماه گل شب گذشته برای ساکنان استرالیا، نیوزلند، آمریکا، اندونزی، چین و چند کشور دیگر قابل رصد بود.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از دیلی میل، شب گذشته پدیده ابرماه کل در آسمان بخش هایی از جهان قابل مشاهده بود.

این پدیده در حقیقت همزمانی دو رویداد ابرماه و ماه خونین بود. پدیده مذکور زمانی اتفاق می افتد که ماه در نزدیک ترین فاصله با زمین قرار دارد و بزرگ تر از اندازه معمول دیده می شود و از طرف دیگر هاله ای قرمز رنگ آنرا فرا می گیرد. بنا بر این به رویداد مذکور ابرماه خونین گفته می شود. اما از آنجائیکه ماه گرفتگی فعلی در ماه می و فصل رویش گل ها اتفاق افتاده به این پدیده ابرماه گل می گویند.

ابرماه گل در آسمان کشورهای اطراف اقیانوس آرام، شمال آمریکا، بخش هایی از جنوب این قاره و شرق آسیا قابل رصد بوده است. بطور دقیق تر ساکنان استرالیا، نیوزلند و برخی جزایر اقیانوس آرام چشم انداز بهتری از این رویداد نجومی داشتند. ساکنان چین، اندونزی، ایالت های آلاسکا و هاوایی و بخش هایی از غرب آمریکا ابرماه گل را نیز مشاهده نمودند.

این دومین ابرماه ۲۰۲۱ بود که اولین مورد آن در ماه آوریل اتفاق افتاده بود. ماه گرفتگی کامل بعدی در ژانویه۲۰۲۲ اتفاق می افتد.
منبع:

1400/03/10
23:05:15
5.0 / 5
554
تگهای خبر: جهان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پرتو بلاگ Parto Blog