پرتو بلاگ
با بررسی ۱۰۰ میلیون كهكشان؛

بزرگترین نقشه از ماده تاریك جهان منتشر گردید

بزرگترین نقشه از ماده تاریك جهان منتشر گردید

پژوهشگران بزرگترین نقشه از ماده تاریک جهان رامنتشر کرده اند. این نقشه یک چهارم نیمه جنوبی آسمان را پوشش می دهد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از اسکای نیوز، بزرگترین نقشه از ماده تاریک جهان انتشار یافته است. بگفته پژوهشگران ماده تاریک که از زمین قابل مشاهده نیست، ۸۰ درصد جهان را تشکیل می دهد.
گروهی از پژوهشگران پروژه بین المللی تحقیقات ماده تاریک(DES) نقشه جدیدی به وجود آورده اند که یک چهارم نیمه جنوبی آسمان را پوشش می دهد. آنها در مطالعات خود چگونگی انحراف نور کهکشان های دوردست در راه رسیدن به زمین را بررسی کردند. برای اینکه وجود ماده تاریک اشعه هایی که به سمت ما می آیند را خم می کنند.
آنها با کمک هوش مصنوعی اطلاعات را بررسی کردند تا یک نقشه تهیه کنند. در این پروژه حدود ۱۰۰ میلیون کهکشان بررسی شدند. این پروژه به رهبری پژوهشگران کالج لندن انجام شده است.
نیال جفری محقق ارشد این پژوهش می گوید: بیشتر ماده موجود در جهان، ماده تاریک است. شگفتی واقعی دستیابی به چشم اندازی با این ساختارهای وسیع و نهان در بخش بزرگی از آسمان شب است. این ساختارها با بهره گیری از اشکال تحریف شده صدها میلیون کهکشان دوردست آشکار شدند که توسط تصاویر ثبت شده با دوربین انرژی تاریک در شیلی ثبت شده بود.
او در ادامه اضافه کرد: در نقشه ما که بیشتر ماده تاریک را نشان می دهد، الگوهای مشابه نور قابل رصد دیده می شود. این الگو یک ساختار شبیه شبکه با توده های متراکم ماده است که با فضای خالی وسیع از هم جدا شده اند.

1400/03/14
15:32:12
5.0 / 5
584
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog