پرتو بلاگ
وزیر علوم و آموزش روسیه خبر داد

برنامه دانشگاه های روسیه برای پذیرش ۹۰ دانشجوی ایرانی در سال ۲۰۲۰

برنامه دانشگاه های روسیه برای پذیرش ۹۰ دانشجوی ایرانی در سال ۲۰۲۰

وزیر علوم روسیه از برنامه دانشگاه های روسیه برای پذیرش 90 دانشجوی ایرانی در دانشگاه های روسیه برای سال 2020 آگاهی داد و اظهار داشت: بیشتر دانشجویان از ایران در دانشگاه علوم پزشكی مسكو و علوم پزشكی سن پترزبورگ تقاضای پذیرش دارند.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، والری فالکوف در پنجمین اجلاس روسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه که به صورت مجازی در دانشگاه تهران برگز شد با اعلان اینکه همکاری دانشگاه های دو کشور روسیه و ایران بسیار موثر است، اظهار داشت: این ارتباط به خصوص در زمینه تبادلات علمی در سال های گذشته با اعتماد کامل پیش رفته است. در واقع همکاری دانشگاهی ما با ایران در زمینه آموزش در سال ۱۹۶۰ شروع شد. ما به برخی از داوطلبان ایرانی پذیرش به بهترین دانشگاه های روسیه را اعطا می نماییم.
ایشان سپس اشاره کرد: در نظر داریم برا سال ۲۰۲۰ تعداد ۹۰ دانشجو ایرانی را در دانشگاه های روسیه پذیرش نماییم و بیشتر دانشجویان از ایران در دانشگاه علوم پزشکی مسکو و علوم پزشکی سن پترزبورگ تقاضای پذیرش دارند.
وزیر علوم روسیه عنوان کرد: نقشه راهی برای افزایش پذیرش دانشجویان در دانشگاه های دو کشور در نظر گرفته شده است. همین طور از رئیس دو دانشگاه تهران و دانشگاه دولتی مسکو که این روابط را به خوبی پیش می برند تشکر می کنم و امیدوارم تعاملات افزایش پید کند.
در ادامه لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران از ندریس زبان روسی و فارسی در دانشگاه های دو کشور آگاهی داد و اظهار داشت: ما اهمیت خاصی برای همکاریهای علمی قائل هستیم و به شکلی شراکت راهبردی زمینه تبادلات علمی داریم که طرف روسی و ایرانی برای تعمیم این روابط فعالیت می نمایند.
سفیر روسیه در ایران اشاره کرد: با وجود شرایط جدید کرونایی می توانیم به صورت مجازی در مورد گسترش روابط ایران و روسیه به توافقات لازم برسیم.

وی افزود: رایزنی فرهنگی لازم برای تدریس زبان فارسی و آموزش زبان روسی در دانشگاه های ایران انجام شده است و رایزنی های فرهنگی دیگری نیز برنامه ریزی و بعضی از آنها محقق شده است.
به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، پنجمین اجلاس مشترک دانشگاه های برتر ایران و روسیه با حضور ۱۳ دانشگاه برتر ایران، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه گیلان (به نمایندگی دانشگاه های حاشیه دریای خزر) و ۲۴ دانشگاه برتر کشور روسیه با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، جلال کاظمی سفیر سابق ایران در روسیه، وزیر علوم و آموزش عالی روسیه، والری نیکلاویچ فالکوف، لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران، به صورت مجازی و حضوری در حال برگزاری است.1399/04/17
23:41:41
5.0 / 5
1494
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ساخت بلاگ

پرتو بلاگ Parto Blog