پرتو بلاگ
معاونت علمی اعلام كرد؛

بیش از 10 هزار همكاری با متخصصان ایرانی خارج از كشور ثبت گردید

بیش از 10 هزار همكاری با متخصصان ایرانی خارج از كشور ثبت گردید

پرتوبلاگ: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود تا حالا متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور به همکاری با 10هزار مراکز علمی ایرانی ترغیب شده اند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) یکی از شاخص ترین و موفق ترین تلاش ها برای ترغیب نخبگان و سرآمدان علمی ایرانی است که برای تحصیل و کار در دیگر کشورها حضور دارند. توانمندان و متخصصانی که می توانند نقشی موثر در ارتقای سطح علمی و فناورانه کشور داشته باشند.
در همین راستا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی این برنامه تلاش نموده است تا روند بازگشت یا همکاری متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و پژوهشی را تسهیل کند. به همین دلیل تا حالا ۱۰ هزار و ۱۲۳ همکاری موفق در این سامانه به ثبت رسیده است.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باتوجه به عوارض عدم بازگشت و از دست دادن توان و تخصص سرآمدان علمی کشور، اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (connect.isti.ir) را آغاز نموده است.
این برنامه به دنبال حل مشکلات و موانعی است که اجازه همکاری این افراد با کشور را نمی دهد یا دسترسی مراکز علمی و تخصصی داخلی به توان این افراد را مشکل کرده است.
اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در ضمن ۵ سال متوالی منجر به همکاری متخصصان و دانشمندان ایرانی خارج از کشور با بیش از ۱۵۰ مرکز علمی و فناوری شامل بالاترین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک های فناوری و شرکت های دانش بنیان منتخب داخلی در کمترین زمان ممکن شده است.


منبع:

1400/03/22
14:12:21
5.0 / 5
688
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پرتو بلاگ Parto Blog