پرتو بلاگ
رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران عنوان كرد

شرط حضوری شدن دانشگاه ها از ترم آینده

شرط حضوری شدن دانشگاه ها از ترم آینده

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلان اینکه اگر تزریق واکسن در شهریور صورت گیرد شاید بتوانیم آموزش حضوری داشته باشیم، اظهار داشت: نمی توانیم نسخه واحدی برای تمامی دانشگاه ها در نظر بگیریم و بهتر است دست آنها را برای آموزش حضوری باز بگذاریم.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر عباسعلی کریمی در نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران گزارشی از جلسه همفکری وزارت بهداشت و علوم برای بازگشت به آموزش حضوری در ترم آینده را بیان کرد و اظهار داشت: هفته گذشته در جلسه ای با حضور روسای دانشگاه های پزشکی و غیر پزشکی، بحث شروع ترم تحصیلی جدید و بازگشت به آموزش ها به حالت حضوری عنوان شد. البته دانشگاه های علوم پزشکی در طول این مدت با ۴۰ درصد ظرفیت همچنان فعالیت داشتند و پس از این حیث نسبت به سایر دانشگاه ها، جلوتر هستند.
وی آموزش حضوری دانشجویان را مستلزم آماده سازی خوابگاه ها دانست و اظهار داشت: به سبب ترخیص خیلی از پیمانکاران در خوابگاه ها، در صورت شروع به کار مجدد آنها باید آمادگی لازم برای آن وجود داشته باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میزان بستری بیماران کووید در بیمارستان های دانشگاه، اضافه کرد: این آمار و ارقام محصول حدود ۱۷ ماه تلاش خستگی ناپذیر همکاران در واحدهای مختلف بیمارستانی و ستادی است پس باید به آنها خسته نباشید بگوییم.
وی اظهار نمود: کسی نمی تواند پیش بینی نماید که موج پنجم کرونا فرا می رسد یا خیر، اما نقشه جنوب کشور نشان میدهد که در جنوب کشور باز سیر صعودی وجود دارد و خطر هنوز بطور کامل رفع نشده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلان اینکه اگر تزریق واکسن در شهریور صورت گیرد شاید بتوانیم آموزش حضوری داشته باشیم، اشاره کرد: نمی توانیم نسخه واحدی برای تمامی دانشگاه ها در نظر بگیریم و بهتر است دست آنها را برای آموزش حضوری باز بگذاریم. نمی توان با یک فرمول برای همه دانشگاه ها یک برنامه ثابت در نظر گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر کریمی در آخر به عوارض تعطیلی ها و تاثیر آن بر کیفیت آموزش اشاره نمود و اظهار داشت: باید به دقت عوارض مستقیم و غیر مستقیم ناشی از تعطیلی ها بر آموزش را بسنجیم.1400/03/25
23:02:55
5.0 / 5
680
تگهای خبر: پزشكی , دانشگاه , كیفیت
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog