پرتو بلاگ
یك بررسی علمی نشان داد؛

ویروس كرونا 20 هزار سال قبل هم به جان بشر افتاده بود

ویروس كرونا 20 هزار سال قبل هم به جان بشر افتاده بود

نتیجه یک بررسی علمی جدید که در نشریه کورنت بیولوژی چاپ شده نشان داده است حدود ۲۰ هزار سال قبل ویروس کرونا در شرق آسیا به صورت گسترده شایع شده بود.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از نیواطلس، گروهی بین المللی از محققان در پژوهش های خود به این نتیجه رسیدند که نشانه هایی از ژنوم ویروس کرونا در میان گروه های محلی جمعیتی در شرق آسیا در ۲۰ هزار سال قبل وجود داشته است.
اپیدمی ویروس کرونا در شرق آسیا برای مدتی طولانی ادامه یافته و سرانجام چند هزار سال پیش از بین رفته است. کریل الکساندروف یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: ژنوم مدرن انسان حاوی اطلاعات در ارتباط با نحوه تکامل بشر است که دسترسی به اطلاعاتی در ارتباط با دهها هزار سال قبل را ممکن می کند و از این طریق میتوان شرایط مختلفی که انسان ها با آن روبرو شده اند را دریافت.
بررسی هزار ژنوم مختلف در ارتباط با ۲۶ جامعه محلی در نقاط مختلف جهان نشان داده است که ویروس کرونا ۲۰ هزار سال قبل در مناطقی همچون چین، ژاپن، مغولستان، کره شمالی، کره جنوبی و تایوان شایع بوده است. روند شیوع کرونای باستانی از ۲۵ هزار سال قبل آغاز و به مدت ۲۰ هزار سال ادامه یافته است.
هنوز معلوم نیست طی این مدت تنها یک گونه از کرونا در جوامع انسانی شایع شده یا گونه های مختلفی از ویروس مذکور باعث مرگ و میر افراد شده است. این کشف علمی به محققان کمک می نماید تا راه هایی برای شناسایی گونه های ژنتیکی مرگبار کرونا و سیر تکامل آنها بیابند.


منبع:

1400/04/05
19:58:17
5.0 / 5
657
تگهای خبر: اطلاعات , پژوهش , جهان , محقق
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog