پرتو بلاگ

مقابله با انتقال سلول های سرطانی به جریان خون با نوعی پروتئین

مقابله با انتقال سلول های سرطانی به جریان خون با نوعی پروتئین

پژوهشگران دانشگاه جان هاپکینز نوعی پروتئین شناسایی کرده اند که جلوی انتقال سلول های سرطانی را به جریان خون می گیرد و سلول های سرطانی متاستاز آنرا نادیده می گیرند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از نیواطلس، انتظار می رود در آینده از این پروتئین برای تولید داروهای جدید ضدسرطان استفاده گردد. به طور معمول سلول های سرطانی پس از آلوده کردن یک بخش از بدن برای توزیع خود در سایر نقاط بدن از جریان خون استفاده می نمایند و از این طریق تومورهای سرطانی در کل بدن پخش می شوند. اگر این پروسه بموقع شناسایی و متوقف نشود، نتیجه ای جز گسترش سریع سرطان نخواهد داشت.
پروتئین تازه شناسایی شده قبلاً برای تنظیم سطح کلسیم در سلول ها مورد استفاده قرار می گرفت، ولی حالا کارکرد تازه ای در جهت مسدود کردن مسیر انتقال سلول های سرطانی بوسیله جریان خون پیدا کرده است. این پروتئین که TRPM۷ نام دارد، در آزمایش های انجام شده عملکرد موفقیت آمیزی داشته است.
این پروتئین در صورت تغییر ترکیب مایعات خون آنها را مسدود کرده و از انتقال آنها به جریان خون جلوگیری می کند. هنوز مشخص نیست این روند چه زمانی به تولید داروی جدید ضد سرطان منجر می شود.

1400/04/29
22:30:37
5.0 / 5
624
تگهای خبر: دانشگاه , محقق
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog