پرتو بلاگ
معاونت علمی اعلام كرد؛

تعریف پروژه های علمی بین متخصصان ایرانی خارج از كشور و دانشگاهها

تعریف پروژه های علمی بین متخصصان ایرانی خارج از كشور و دانشگاهها

به گزارش پرتوبلاگ معاونت علمی و فناوری اعلام نمود پروژه های مشترک تحقیقاتی میان متخصصان ایرانی خارج از کشور و دانشگاه ها تعریف می شود.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری، علی حسینی معاون توسعه سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ضمن اشاره به حضور متخصصان و محققان برجسته ایرانی مقیم کشورهای آلمان، انگلیس، اتریش، فنلاند، سوئد و ایتالیا در نشست «روش های همکاری جامعه علمی ایرانی ها اروپا با ایران»، اظهار داشت: در این رویداد طرح ها و برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان عرضه می شود تا زمینه ای برای بهره مندی بیشتر از ظرفیت محققان و متخصصان ایرانی مقیم اروپا فراهم گردد.
وی اضافه کرد: یکی از اهداف برگزاری این رویداد بررسی پیشنهادها و مدلهای مختلف همکاری متخصصان و پژوهشگران ایرانی با مراکز علمی و فناوری کشور است. این رویداد با حمایت معاونت علمی و فناوری و همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا برگزار می گردد.
به گفته حسینی، تعریف پروژه های مشترک تحقیقاتی با دانشگاه ها و پژوهشگاه های داخلی و کمک به حضور شرکتهای دانش بنیان معرفی شده در بازارهای اروپایی از راه ایجاد شرکتهای مشترک و ریبرندینگ محصولات، از دیگر موضوع هایی است که در برگزاری این نشست مدنظر است.
معاون توسعه سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری افزود: محورهای اصلی برگزاری این رویداد هم شامل «انجام پروژه تحصصی جایگزین خدمت»، «ارائه مشاوره به زیست بوم کارآفرینی ایران»، «جذب بعنوان هیات علمی در دانشگاه ها» و «برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی توسط متخصصان و کارآفرینان ایرانی مقیم اروپا» می شود.

1400/04/31
23:01:43
5.0 / 5
518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog