پرتو بلاگ

شروع رقابت بیش از 72 هزار داوطلب ارشد در نخستین روز آزمون

شروع رقابت بیش از 72 هزار داوطلب ارشد در نخستین روز آزمون

پرتوبلاگ: نخستین روز آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از بامداد امروز چهارشنبه ششم مرداد با شرکت بیش از 72هزار داوطلب شروع شد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در نوبت بامداد امروز چهارشنبه ۶، فردا پنجشنبه ۷ و جمعه ۸ مرداد ماه سال ۱۴۰۰ و بر طبق اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوط در ۳۶۷ حوزه امتحانی و ۱۷۹ شهر در سراسر کشور برگزار می گردد.
تعداد ۶۳۴ هزار و ۵۴ داوطلب آزمون در کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ شرکت کردند که ۵۳ درصد آنها را زنان می سازند.
طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد شهرهای میزبان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ به نسبت سال قبل ۱۲۴ درصد و تعداد حوزه ها حدود ۵۶ درصد افزایش داشته است.
امروز که روز اول برگزاری آزمون کارشناسی ارشد است تعداد ۷۲ هزار و ۳۰۶ داوطلب در ۳۴ رشته به رقابت می پردازند.
در روز دوم یعنی فردا پنج شنبه هفتم مرداد تعداد ۳۰۵ هزار و ۹۱۳ داوطلب در ۶۳ رشته و در روز سوم که جمعه هشتم مرداد برگزار می گردد نیز تعداد ۲۵۵ هزار و ۸۳۵ داوطلب نیز در ۶۳ رشته امتحانی آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ رقابت خواهند کرد.
کارت شرکت در آزمون حاوی اطلاعات ثبت نامی، تاریخ و محل برگزاری آزمون متقاضیان از روز یکشنبه سوم مرداد بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org قرار گرفته است.
محل برگزاری آزمون متقاضیان باتوجه به شهرستان درج شده در بند ۳۷ تقاضانامه ثبت نامی آنان تعیین شده است.
جهت شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همین طور اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی عنوان شده است.
آن دسته از متقاضیانی که علاوه بر کدرشته امتحانی اصلی متقاضی شرکت در رشته امتحانی دوم (رشته شناور) نیز بوده اند، باید کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی دوم خودرا نیز از درگاه سازمان سنجش آموزش کشور پرینت و به آدرس حوزه امتحانی مندرج بر روی کارت مراجعه می کردند. زمان برگزاری آزمون رشته های شناور (رشته انتخابی دوم) بامداد امروز چهارشنبه ۶ مرداد تعیین شده است.
تعداد ۳۶۷ داوطلب آزمون ارشد به کرونا مبتلا هستند که محل برگزاری آزمون متقاضیان باتوجه به شهرستان درج شده در بند ۳۷ تقاضانامه ثبت نامی آنان تعیین شده است.
منبع:

1400/05/06
22:58:51
5.0 / 5
461
تگهای خبر: اطلاعات , دانشگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پرتو بلاگ Parto Blog