پرتو بلاگ

كاهش بیشتر از ۴۷ هزار نفری آمار داوطلبان آزمون ارشد

كاهش بیشتر از ۴۷ هزار نفری آمار داوطلبان آزمون ارشد

به گزارش پرتوبلاگ آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در مقایسه تعداد ۴۷ هزار و ۲۳۵ نفر کاهش پیدا کرد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، به صورت کلی۶۳۴ هزار و ۵۴ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ شرکت کردند که تعداد ۲۸۲ هزار و ۸۳۷ داوطلب (۵۳ درصد) زن و مابقی مرد هستند.
بر مبنای آمار اعلام شده از جانب سازمان سنجش آموزش کشور، آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در مقایسه تعداد ۴۷ هزار و ۲۳۵ داوطلب کاهش پیدا کرد.
آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ از بامداد امروز چهارشنبه با شرکت ۷۲ هزار و ۳۰۶ داوطلب در ۳۶۷ حوزه امتحان اصلی و ۱۴۱۸ حوزه فرعی و در ۱۷۹ شهرستان مختلف آغاز ش د و این آزمون تا روز جمعه هشتم مرداد به مدت سه روز برگزار می شود.
نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون در دهه اول شهریورماه از راه سایت این سازمان اعلام می شود و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند علاوه بر مشاهده کارنامه، برپایه برنامه زمانی که در دهه اول شهریورماه اعلام می شود، نسبت به مشاهده و دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی، نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته اقدام نمایند.
گزینش اولیه و نهایی داوطلبان آزمون ارشد برپایه نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی با رعایت دیگر ضوابط صورت خواهد گرفت.
استخراج و اعلام لیست معرفی شدگان چند برابری رشته های خاص برای آزمون تشریحی، عملی، مصاحبه دهه دوم شهریورماه اعلام می شود. در نهایت نتایج نهایی اواخر مهر ماه بر روی خروجی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
منبع:

1400/05/07
21:58:53
5.0 / 5
506
تگهای خبر: دانشگاه , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog