پرتو بلاگ

اعلام نتایج اولیه کنکور

اعلام نتایج اولیه کنکور

نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از ۹ تیر ماه سال جاری همزمان در ۴۱۴ شهرستان و ۳۵۲۲ حوزه امتحانی با رعایت پروتکلهای بهداشتی شروع شد و پروسه برگزاری آن به مدت ۴ روز ادامه داشت.
در کنکور ۱۴۰۰ تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد ثبت نام کردند که برای آنها با احتساب گروه آزمایشی دوم برخی داوطلبان، تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت ورود به جلسه صادر شد.
برمبنای اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ظرفیت های پذیرش دانشجو در کنکور ۱۴۰۰ حدودا به اندازه سال قبل است، به نحوی که سال ۹۹ حدود یک میلیون نفر در کلیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرش شدند و امسال نیز همین حدود و بیش از یک میلیون و ۹۰ هزار داوطلب پذیرش می شوند که جزییات آن در زمان انتخاب رشته اعلام خواهد شد.
کلید اولیه آزمون سراسری برای حوزه های خارج از کشور روز ۱۶ تیر ماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرارگرفت.
برای سرکت در این آزمون، بیش از ۹۰ درصد داوطلبان برابر با ۹۸۲ هزار و ۷۵ داوطلب، کارت ورود به جلسه دریافت نمودند.
نتایج اولیه آزمون سراسری بصورت کارنامه تنظیم بوسیله سایت این سازمان منتشر گردید و لیست اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیز هفته آخر شهریور اعلام خواهد شد.
در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ۱۴۲ هزار و ۶۲ کارت ورود به جلسه صادر شد که ۵۰ هزار و ۵۵۷ کارت برای زنان و مابقی کارت ها برای داوطلبان مرد صادر شد. این آزمون پنجشنبه شد.
در گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۷۰ هزار و ۱۱۲ کارت ورود به جلسه صادر شد که از این تعداد ۲۱۹ هزار و ۹۵ کارت برای زنان و مابقی به مردان اختصاص یافت و آزمونابن گروه آزمایشی بامداد روز پنجشنبه ۱۰ تیر انجام شد.
برای گروه آزمایشی هنر نیز ۱۲۵ هزار و ۱۲۱ کارت صادر شد که ۸۷ هزار و ۳۲۶ کارت برای زنان و ۳۷ هزار و ۷۹۵ کارت برای مردان بود و این آزمون بامداد روز چهارشنبه ۹ تیر انجام شد.
بیشترین داوطلبان کنکور در گروه آزمایشی تجربی قرار دارند. در این گروه نیز ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ کارت صادر شد که ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ داوطلب زن و ۱۹۶ هزار و ۸۸۵ داوطلب نیز مرد بودند و این آزمون بامداد روز جمعه ۱۱ تیر در زمینه های امتحانی انجام شد.
تعداد کارت های ورود به جلسه گروه آزمایشی زبان های خارجی نیز ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ کارت بود که زنان با دریافت ۱۱۳ هزار و ۵۹۹ کارت بیشترین داوطلبان این گروه آزمایشی لودند. این آزمون بامداد روز شنبه بعنوان آخرین آزمون پروسه برگزاری کنکور ۱۴۰۰ بود.1400/05/11
20:17:29
5.0 / 5
610
تگهای خبر: دانشگاه , سازمان , سایت
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog