پرتو بلاگ
امام جمعه مشگین شهر:

۱۵۰ دانش آموز مشگین شهر زیر پوشش آموزش مجانی کنکور قرار گرفتند

۱۵۰ دانش آموز مشگین شهر زیر پوشش آموزش مجانی کنکور قرار گرفتند

به گزارش پرتوبلاگ امام جمعه مشگین شهر از فعالیتهای جهادی اساتید و روحانیون در مشگین شهر اطلاع داد و اظهار داشت: ۱۵۰ دانش آموز بی بضاعت مشگین شهری زیر پوشش آموزش مجانی کنکور قرار گرفتند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از مهر، حجت الاسلام علیرضا باوقار عصر پنجشنبه در جلسه با مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در سخنانی به موفقیت های فعالان فرهنگی مشگین شهر در همراهی با مردم در رفع مشکلات جامعه اشاره و اظهار نمود: در آستانه کنکور سال جاری به لحاظ تعطیلی مدارس به خاطر محرومیت و عدم امکانات مالی، خیلی از دانش آموزان قادر به تأمین گوشی هوشمند و هم حضور در کلاس های آمادگی کنکور را نداشتند که در این موقعیت اساتید و دبیران با همکاری مجموعه های تبلیغی شهرستان، تعداد ۱۵۰ دانش آموز را مجانی آموزش دادند.
وی به تشکیل قرارگاه معنویت و سلامت مشگین شهر برای نخستین بار در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: در روزهای کرونا با همکاری اداره تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه، دفتر امام جمعه و شبکه بهداشت و درمان ۱۵ نفر طلبه و ۵ نفر روحانی در قرارگاه معنویت و سلامت این شهرستان مستقر شدند که در جهت ترویج فعالیتهای سلامت محور همراه با معنویت به اراه خدمات بپردازند.
امام جمعه مشگین شهر فعالیتهای جهادی روحانیون را عامل مهمی در تغییر نگرش مردم و حس قرابت و همراهی با روحانیون عنوان نمود و اضافه کرد: حضور مجاهدانه روحانیون در جهت رفع مشکلات مردم، نشانگر آمادگی این قشر فعال فرهنگی در صحنه های مختلف در کاهش آلام مردم است.
حجت الاسلام باوقار از اجرای شایسته برنامه های ماه محرم در این شهرستان اطلاع داده و اظهار نمود: برنامه های عزاداری ماه محرم به فرماندهی اداره تبلیغات اسلامی مشگین شهر و همکاری سپاه، دفتر امام جمعه و حوزه علمیه با ابهت و نظم بالا و بدون کوچک ترین مشکل برگزار گردید.
تقویت کارکرد مساجد راه برون رفت از مشکلات فرهنگی است
امام جمعه مشگین شهر با ابراز نگرانی از کمرنگ شدن فعالیت فرهنگی با محوریت مساجد، بر لزوم تقویت کارکرد این مکان مقدس تصریح کرد و اظهار داشت: مساجد باید در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و پرداختن به مشکلات خانوادگی تقویت و به مساجد تراز تبدیل شوند که این امر مهم ترین راه برای برون رفت از مشکلات فرهنگی است.
حجت الاسلام باوقار به وجود ۳۸ مسجد در بخش مرکزی مشگین شهر اشاره نمود و اظهار داشت: در شهرستان مشگین شهر ۸ مسجد تنها در روزهای محرم فعال است و برای فعالیت احتیاج به امام محله است تا با همکاری مردم مساجد را به رونق انداخته و معنویت را در محلات رواج دهند.

وی به ترویج کمک های مومنانه در مساجد مشگین شهر اشاره نمود و اظهار داشت: در روزهای کرونا فعالیتهای قابل توجهی در زمینه مواسات و کمک های مومنانه در مساجد مشگین شهر انجام شد که فعالین مساجد با تهیه بسته های معیشتی و عیادت از بیماران کرونایی جایگاه اجتماعی مساجد را به خوبی نمایان کردند.
امام جمعه مشگین شهر بر لزوم افزایش سهمیه روحانیون مستقر مشگین شهر تصریح کرد و اظهار داشت: مشگین شهر بعنوان بزرگترین شهرستان استان اردبیل از کمبود روحانیون مستقر در روستاها و بخش های تابعه رنج می برد که سبب ایجاد صدمه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در این مناطق شده و نیازمند توجه جدی است.
روحانیون عامل مؤثری در کاهش طلاق در مشگین شهر
حجت الاسلام باوقار به فعالیت قابل توجه در زمینه کاهش آمار طلاق با همکاری روحانیون در مشگین شهر اشاره نمود و اظهار داشت: تعداد ۵ نفر روحانی بعنوان داور به دادگستری مشگین شهر عرضه شدند که در مشاوره با زوج های در معرض طلاق، شکایات آنان به صلح ختم شده و از طلاق انصراف دادند.
وی به آمادگی این شهرستان در برگزاری سومین همایش استانی گام دوم انقلاب اشاره نمود و اظهار داشت: شهرستان مشگین شهر نیازمند اعتبارات فرهنگی در تقویت برنامه ها و اجرای فعالیتهای تبلیغی است که اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل این امر را باید مورد توجه قرار دهد.


منبع:

1400/06/14
08:48:42
5.0 / 5
730
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog