پرتو بلاگ

نحوه ثبت اعتراض داوطلبان به نتایج کنکور

نحوه ثبت اعتراض داوطلبان به نتایج کنکور

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد زمان و نحوه ثبت اعتراض داوطلبان به نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۰ توضیحاتی عرضه داد.


فاطمه زرین آمیزی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: باتوجه به اعلام نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰، معمولاً بعضی از پذیرفته شدگان با ارسال درخواست به سازمان سنجش آموزش کشور مدعی اشتباه در انتخاب رشته خود بوده و متقاضی معرفی به اولویت بعدی که در آن دارای نمره هستند می باشند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: برای سازمان سنجش آموزش کشور تنهادرخواست هایی قابل پذیرش و بررسی هستند که شامل مصادیق "اشتباه در انتخاب رشته" که جزئیات آن در اطلاعیه امروز مورخ چهارم مهر سازمان سنجش آمده است، باشند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: این داوطلبان باید اطلاعیه حاوی موارد "اشتباه درانتخاب رشته" را مطالعه کرده و سپس در سامانه پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی https: //request.sanjesh.org درخواست خویش را ثبت کنند و این درخواست ها بعد از انتشار کارنامه نتایج نهایی درروز پنج شنبه ۸ مهرماه، درصورتی که داوطلب در کدرشته محل مورد درخواست دارای حد نصاب نمره باشد، قابل بررسی است.
زرین آمیزی اضافه کرد: اعتراض به نتایج کنکور تا ۱۴ مهرماه در سامانه مذکور قابل ثبت است و پس از آن قابل دریافت نیست و نتیجه بررسی اعتراضات تا ۱۰ آبان به صورت پیامک به متقاضیان اعلام خواهد شد.
وی تصریح کرد: درخواست ها فقط از روش ذکر شده قابل ثبت است و سازمان سنجش از هیچ طریق دیگری درخواست اشتباه در انتخاب رشته را بررسی نخواهد کرد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار نمود: پذیرفته شدگان در این مرحله باید مطابق برنامه زمانی اعلام شده، نسبت به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی فعلی اقدام نمایند.
به گفته وی، پذیرفته شدگانی که وضعیت آنها برپایه اطلاعیه، در چارچوب شرایط موارد "اشتباه در انتخاب رشته" نیست، باید تقاضای خویش را از راه دانشگاه محل قبولی برای تغییر رشته یا انتقال و از راه آئین نامه های مربوطه پیگیری نمایند، چونکه این موارد قابل بررسی در سازمان سنجش نمی باشد.
منبع:

1400/07/05
14:33:48
5.0 / 5
609
تگهای خبر: اینترنت , دانشگاه , سازمان
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
ساخت بلاگ

پرتو بلاگ Parto Blog