پرتو بلاگ
وزیر علوم:

شهید همدانی الگوی جهادی مسئولین دانشگاه ها باشد

شهید همدانی الگوی جهادی مسئولین دانشگاه ها باشد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: اگر می خواهیم دانشگاه ها و مؤسسات اهداف جمهوری اسلامی ایران را دنبال کنند باید روحیه جهادی مانند شهید همدانی در مسئولین حاکم باشد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از مهر، محمد علی زلفی گل قبل از ظهر پنجشنبه در ششمین مراسم سالگرد شهادت شهید همدانی اظهار داشت: اگر بخواهیم مسیر نظام جمهوری اسلامی به سمت عدالت محور باشد باید چند فاکتور و اصل را متصور شویم و پاس بداریم.
وی با اعلان اینکه شهید همدانی و همه شهدا خاصیت ولایت مداری داشتند، اضافه کرد: باید تلاش نماییم از رهبر انقلاب و کیان جمهوری اسلامی ایران صیانت نماییم و عملاً در رفتار و گفتار و کردار پیرو باشیم و ایشان فصل الخطاب باشد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: اگر بخواهیم دانشگاه ها و مؤسسات عالی مسیر در عدالت محوری باشند باید روحیه تلاش جهادی و ولایی حاکم باشد و این قضیه زمانی اتفاق می افتد که الگوهای شایسته به تصویر کشیده شود که شهید سلیمانی، شهید همدانی، شهید شمسی پور و همه شهدا از این دسته اند.
وی افزود: اگر می خواهیم دانشگاه ها و مؤسسات اهداف جمهوری اسلامی ایران را دنبال کنند باید روحیه جهادی در مسئولین حاکم باشد.
زلفی گل با اعلان اینکه یادمان نرفته در دوران دفاع مقدس شهید زین الدین ها با کمترین سن، فرمانده لشکر بودند، اضافه کرد: آیا الان حاضر هستیم در عرصه اجرائی کشور چنین تمکینی از جوانان داشته باشیم؟
زلفی گل با اشاره به مقاومت یکی از عزیزان نظامی برای پذیرفتن مسئولیتی که معتقد بود برای مسئولیت های اجرائی باید یک فرد غیر نظامی انتخاب شود، افزود: من استدلالی کردم و گفتم چرا در موقع تیر و تفنگ خمپاره و ترکش، بدن این عزیزان باید سیبل باشد اما موقع ریاست و مدیریت اینها جایگاهی ندارند.
وی اضافه کرد: اعتقاد راسخ دارم که اگر بخواهند مسئولین کشور در عرصه مدیریتی موفق باشند باید همان روحیه ولایی را در دستور کار قرار دهند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد: در دانشگاه ها و مؤسسات عالی، دانشجو، استاد و کارمندی موفق تر است که از لحاظ علمی سرآمد و موفق باشد.
وی افزود: هرچه از این لحاظ بیشتر تلاش کنند و میزان دانایی خودرا بالا برند اثربخشی آنها بیشتر است و جامعه با سرعت بیشتر و اطمینان به سمت پیشرف می رود و ما هم اهتمام می نماییم رؤسایی را برای دانشگاه ها انتخاب نماییم که چنین خاصیت هایی داشته باشند.


1400/07/18
11:39:17
5.0 / 5
611
تگهای خبر: تحقیقات , دانشگاه , فناوری
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog