پرتو بلاگ
معاون وزیر بهداشت:

نحوه آزمون پذیرش دستیار تخصصی تغییر می کند

نحوه آزمون پذیرش دستیار تخصصی تغییر می کند

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: با عنایت به اهمیت آزمون پذیرش دستیار و وجود صندلی های خالی در بعضی رشته های مورد نیاز کشور طی ساله های گذشته، تغییراتی در نحوه امتحان در حال انجام می باشد که بعد از تایید در نشست اخیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، اعلام خواهد شد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد، ضمن ییان این مطلب و با اشاره به اینکه برگزاری آزمون دستیاری همانند سایر آزمون های حوزه سلامت برعهده وزارت بهداشت است، تصریح کرد: داوطلبان عزیز در کمال آرامش و بدون توجه به جنجال های ساختگی، به مطالعه پرداخته و بر آمادگی خویش بیفزایند و اطمینان داشته باشند که وزارت بهداشت اجازه تضییع حقوق آنها را به هیچکسی نخواهد داد.
وی ادامه داد: طبق قوانین کشور تعیین تاریخ و نحوه امتحان رشته های دستیاری برعهده دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی است. براین اساس، مرکز سنجش وزارت بهداشت همه ساله تقویم امتحانات را رسما اعلام می کند تا داوطلبان با برنامه ریزی لازم بتوانند در این امتحانات شرکت نمایند. طی دو سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا تغییراتی در این تاریخ ها صورت گرفت و شکایاتی را در مراجع قانونی رقم زد.
دکتر باقری فرد افزود: تغییرات نابهنگام تاریخ امتحانات خصوصا در حیطه پذیرش دستیار تخصصی، صدمات جبران ناپذیری را به نخبگان و هم فرآیندهای خدمات آموزشی و درمانی در بیمارستان ها وارد می نماید. داوطلبان واقعی که با مشکلات زیاد، خویش را آماده امتحان در موعد مقرر کرده اند، با تغییر تاریخ با بهانه های مختلف، آمادگی خویش را از دست داده و چه بسا با تغییر شرایط، امکان شرکت و موفقیت را از دست می دهند که این امر مغایر با عدالت آموزشی است.
وی تصریح کرد: در این دوره، معاونت آموزشی وزارت بهداشت مصمم به اجرای ضوابط و قوانین خود بوده و ضمن تعامل نزدیک یا قوه قضاییه و دیوان عدالت اداری، درحال حل و فصل قانونی پرونده ها و رای های صادره قبلی است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت در ادامه بیان نمود: با عنایت به اهمیت آزمون پذیرش دستیار و وجود صندلی های خالی در بعضی رشته های مورد نیاز کشور در خلال ساله های گذشته، تغییراتی در نحوه امتحان در حال انجام می باشد که بعد از تایید در نشست اخیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، اعلام خواهد شد.
دکتر باقری فرد در انتها تصریح کرد: داوطلبان عزیز در کمال آرامش و بدون توجه به جنجال های ساختگی، به مطالعه پرداخته و بر آمادگی خویش بیفزایند و اطمینان داشته باشند که وزارت بهداشت اجازه تضییع حقوق آنها را به هیچکسی نخواهد داد.
1400/09/11
14:25:00
5.0 / 5
589
تگهای خبر: پزشكی , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog