پرتو بلاگ
ویس كرمی خبر داد

بررسی وظایف شورای عتف در حوزه آموزش و پژوهش در کمیسیون آموزش

بررسی وظایف شورای عتف در حوزه آموزش و پژوهش در کمیسیون آموزش

به گزارش پرتوبلاگ، عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از بررسی شورای عتف (علوم، تحقیقات و فناوری) در جلسه این کمیسیون اطلاع داد و اظهار داشت: تلاش بر اینست که نیازسنجی هایی در کشور صورت گیرد و صنعت و کسانی که نیازمند پژوهش هستند نیازهای خودشان را در یک سامانه متمرکز بارگذاری کنند تا دانشگاه ها هم بتوانند با این نیازها ارتباط برقرار کرده و در جهت رفع این نیازها تلاش کنند.


مهرداد ویس کرمی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح جلسه روز سه شنبه (یکم شهریورماه) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی بیان نمود: مبحث جلسه کمیسیون بررسی شورای عتف بود که شورای علوم، تحقیقات و فناوری کشور است و وظایف مهمی در حیطه آموزشی و پژوهشی بر عهده دارد.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: حدود ۱۳ سال است که رئیس جمهور در این نشست بعنوان رئیس این شورا شرکت نکرده بود. یکی از نکات جالب این بود که آقای زلفی گل وزیر علوم اصرار داشتند که اولین نشست جدید این شورا با حضور رئیس جمهور برگزار گردد که این اتفاق افتاده بود و الحمدلله رئیس جمهور مساعدت خوبی کرده بودند و پیشنهادهای خوبی در جهت تقویت آموزش و پژوهش کشور در این شورا به تصویب رسیده است.
رئیس کمیته آموزش و پژوهش پزشکی مجلس با اشاره به اینکه نکته مهم اینست که مقرر است در سال حدودا فصلی یک مرتبه با حضور رئیس جمهور این جلسه شورا برگزار شود، خاطرنشان کرد: برگزاری این شورا می تواند تحرک جدیدی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دهد و می تواند به شرکتهای دانش بنیان کمک جدی داشته باشد. همینطور این جلسات می تواند بودجه های پژوهشی کشور را متمرکز کند تا در جهت کارآفرینی باشد و ارتباط بین دانشگاه و صنعت را تقویت و جایگاه علمی و رتبه بندی کشور را حفاظت کرده و ارتقاء دهد.
ویس کرمی اظهار داشت: این شورا موتور محرکه آموزشی و پژوهشی وزارت علوم و بلکه کشور است و به نحوی تحرک آن تحرک آموزش و پرورش کشور به حساب می آید. الحمدلله آقای صالحی که مسئول این شورا بودند خیلی خوب برنامه ها را تشریح کردند و در آینده هم مقرر است با قوت و قدرت این برنامه ها ادامه پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع این کار حرکت مثبتی از جانب وزارت علوم و شخص وزیر علوم به حساب می آید و امیدواریم در آینده هم ادامه داشته باشد تا شاهد رشد و شکوفایی دانش، آموزش و پژوهش در کشور باشیم. به خصوص که مقرر است از پاییز دانشگاه ها به صورت آموزشی برگزار شوند.
نماینده مردم خرم آباد در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: در مجموع تلاش بر اینست که نیازسنجی هایی در کشور صورت گیرد و صنعت و کسانی که نیازمند پژوهش هستند نیازهای خودشان را در یک سامانه متمرکز در کشور بارگذاری کنند تا دانشگاه ها هم بتوانند با این نیازها ارتباط برقرار کرده و در جهت رفع این نیازها تلاش کنند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: همینطور مقرر است رساله های دانشجویی که در رابطه با حل مسائل عملی و اساسی کشور است هم به این سمت هدایت شود و از همه پژوهشگران حمایت شود. حتی صحبت اینست که پژوهش بعنوان یک شغل محسوب شده و بگونه ای باشد که پژوهشگران با ثمن بخسی از نظر حقوق و مزایا طرف نباشند، بلکه بتوانند با کار پژوهشی خود معیشت آبرومندانه ای داشته باشند.
منبع:

1401/06/03
14:00:37
5.0 / 5
430
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog