پرتو بلاگ
مدیر امور بین الملل واحد علوم و تحقیقات اعلام كرد

ایجاد فرصت تحصیل برای ۳۵۰ دانشجوی غیر ایرانی و همكاری با ۲۱ دانشگاه بین المللی

ایجاد فرصت تحصیل برای ۳۵۰ دانشجوی غیر ایرانی و همكاری با ۲۱ دانشگاه بین المللی

به گزارش پرتوبلاگ مدیر امور بین الملل واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اظهار داشت: هم اكنون بیش از 350 دانشجوی غیرایرانی در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر شاهین مصراوغلی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: واحد علوم و تحقیقات تا به امروز و در امتداد امکان تبادل استاد و دانشجو، با ۲۱ دانشگاه معتبر، یادداشت تفاهم و موافقتنامه امضاء کرده است.
به گفته مدیر امور بین الملل واحد علوم و تحقیقات از سال ۱۳۹۵ تفاهم نامه ای سه جانبه میان بنیاد ملی نخبگان، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و واحد علوم و تحقیقات برای همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی مقیم خارج از کشور در چارچوب پشتیبانی از سخنرانی ها، طرح های پسادکتری، فرصت های مطالعاتی، ایجاد شرکت های دانش بنیان و غیره در حال انجام می باشد که در نتیجه این واحددانشگاهی تابحال ۱۰ پسادکتری، یک استاد مدعو، یک فرصت مطالعاتی و ۱۵ سخنرانی توسط متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم در واحد علوم و تحقیقات داشته است.
دکتر مصراوغلی به فعالیت تحصیلی بیش از ۳۵۰ دانشجوی غیرایرانی در واحد علوم و تحقیقات اشاره نمود و گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا نیاز به هماهنگی و اطلاع رسانی ویژه به کلیه دانشجویان غیرایرانی احساس می شد که با هماهنگی های انجام شده با معاونت بین الملل سازمان مرکزی و کارگزاران جذب دانشجویان غیرایرانی دارای قرارداد با واحد، اطلاع رسانی بوسیله سایت انگلیسی واحد علوم و تحقیقات، کارگزاران جذب و معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی انجام پذیرفت.
وی افزود: ارتباط دفتر مدیریت بین الملل این واحد دانشگاهی با کلیه دانشجویان غیرایرانی به طور پیوسته و مستمر برقرار بوده است.
به گفته دکتر مصراوغلی، هم اکنون باتوجه به هماهنگی کارگزاران جذب با دفتر بین الملل واحد هرگونه اطلاع رسانی و راهنمایی به دانشجویان غیرایرانی که از مرز خارج شده اند و در کشورهای مطبوع خود سکونت دارند بوسیله کارگزاران انجام می پذیرد. همین طور کلیه اطلاع رسانی ها به صورت همزمان بوسیله وب سایت انگلیسی و عربی واحد بروز رسانی شده و اخبار جهت آگاهی دانشجویان غیرایرانی اعلام می گردد.
مدیر امور بین الملل واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزادخاطر نشان کرد: کوشش برای حضور در رده بندی های معتبر بین المللی دانشگاهی، بررسی پتانسیل ها و هماهنگی با دانشگاه های کشورهای حوزه CIS، غرب آسیا و چین جهت عقد تفاهم نامه های علمی و تحقیقاتی مشترک، بررسی پتانسیل های علمی و تحقیقاتی موجود و اطلاع رسانی به اعضای هیات علمی جهت مشارکت و همکاری در پروژه های بین المللی و هماهنگی های لازم برای اعزام اعضای هیات علمی به فرصت های مطالعاتی و دوره های پسادکتری از دیگر برنامه های در دست اجرا است.
به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، بگفته دکتر مصراوغلی، اجرای دوره های فشرده کوتاه مدت کاربردی تخصصی برای دانشگاهیان و بخش خصوصی و دولتی با هدف درآمدزایی، جذب بورس های بین المللی، برقراری دوره های مدرک مشترک با دانشگاه های معتبر بین المللی، جذب دانشجوی خارجی، بررسی امکان جذب بیمار خارجی در بیمارستان فرهیختگان، پیگیری اعتبارسنجی دانشگاهی با همکاران بین المللی از دیگر کارهای در دست پیگیری در حوزه امور بین الملل است.
منبع:

1399/05/27
10:27:38
5.0 / 5
1382
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog