پرتو بلاگ
ملك زاده مطرح كرد؛

تأثیر كووید ۱۹ بر ناباروری ثابت نشده است

تأثیر كووید ۱۹ بر ناباروری ثابت نشده است

معاون پژوهش و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینكه هنوز تأثیر كووید ۱۹ بر ناباروری تایید نشده، اظهار داشت: در این خصوص اطلاعات كاملی نداریم و باید در این حوزه مطالعات بیشتری صورت گیرد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از مهر، دکتر رضا ملک زاده امروز در حاشیه بیست و یکمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل در جمع خبرنگاران اشاره کرد: موسسه رویان یکی از موسسات مهم و فعال است که در زمینه سلول های بنیادی فعالیت می کند.
وی اظهار داشت: سلول بنیادی یک روش درمانی برای درمان برخی از بیماری هایی است که به روش های معمول درمان نمی شوند.
ملک زاده اشاره کرد: خوشبختانه در کشور ما در زمینه سلول درمانی پیشرفت های قابل توجهی رخ داده که امیدواریم در کنار این پیشرفت ها در سلول درمانی، از روش های ژن درمانی هم در امتداد درمان خیلی از بیماری ها استفاده نمائیم.
وی اضافه کرد: ژن درمانی یک روش مهم و موثر است که برای درمان بیماری ها استفاده می شود؛ پژوهشگران کشور کارهایی را در زمینه ژن درمانی در کشور آغاز نموده اند که امیدواریم در آینده نزدیک خبرهای خوبی دراین زمینه ها بشنویم.
تاثیر کووید ۱۹ بر ناباروری ثابت نشده است
وی درباب ارتباط کووید ۱۹ و ناباروری اظهار داشت: هنوز هیچ اطلاعات علمی و کاملی از تأثیر کووید ۱۹ بر ناباروری نداریم اما باید این مطالعه صورت گیرد تا بتوانیم به صورت قاطع تأثیر این بیماری بر ناباروری را اعلام نماییم.
ضرورت افزایش تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ برای درمان سلول درمانی
ملک زاده با اعلان اینکه در درمان کووید ۱۹ با سلول های بنیادی اقداماتی انجام شده است، اظهار داشت: مطالعه درمانی با کمک پژوهشگاه رویان برای درمان کووید ۱۹ با سلول های بنیادی از همان ابتدا شروع شد و برخی از بیماران که با هیچ روشی درمان نشدند تحت درمان قرار گرفتند.
وی افزود: نتایج اولیه در سلول درمانی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ با سلول های بنیادی امیدوار کننده بود اما برای اثبات این روش باید تعداد بیشتری تحت درمان قرار بگیرند.
وی اضافه کرد: با توجه به این که سلول درمانی در بحث کووید ۱۹ هزینه های بسیاری دارد هنوز درمان با این روش در کشور به صورت عمومی شروع نشده است.

1399/06/13
18:04:27
5.0 / 5
1215
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog