پرتو بلاگ

زهر زنبور عسل دارویی مؤثر برای درمان سرطان سینه

زهر زنبور عسل دارویی مؤثر برای درمان سرطان سینه

به گزارش پرتوبلاگ طبیعت مملو از داروهایی طبیعی برای درمان بیماری های مختلف است و محققان اخیرا دریافته اند می توان از زهر زنبور عسل برای درمان سرطان سینه در بانوان استفاده نمود.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از نیواطلس، بررسی های پژوهشگران استرالیایی نشان داده است زهر زنبور عسل با اینکه می تواند انسان را بکشد، اما با تغییراتی می توان آنرا به دارویی برای مقابله با سرطان سینه مبدل کرد.
محققان می گویند پپتیدها و پروتئین هایی در زهر زنبور عسل وجود دارد که با تزریق آنها به خون مبتلایان به سرطان سینه می توان سلاحی مؤثر در مقابل بیماری مذکور ابداع کرد. ماده ای که به صورت ویژه بدین منظور در زهر زنبور عسل شناسایی شده ملیتین نام دارد و باعث از بین رفتن سلول های سرطانی در سینه مبتلایان به سرطان مذکور می شود.
بررسی هایی که در این حوزه در استرالیا بر روی برخی مبتلایان به سرطان سینه انجام شده نشان داده است استفاده از ملیتین تا سه برابر مؤثر از تمامی داروهایی است که تاکنون برای مقابله با سرطان سینه عرضه شده بودند.
همچنین این ماده می تواند در صورت تزریق درست و بموقع، غشای سلول های سرطانی و خطرناک را در عرض حداکثر ۶۰ دقیقه نابود کند. ملیتین همینطور در عرض ۲۰ دقیقه مانع از سرطانی شدن سلول های سالم و مسدود شدن مسیر دسترسی سلول های آلوده شده به سلول های مصون مانده از سرطان می شود.


منبع:

1399/06/14
08:34:26
5.0 / 5
1216
تگهای خبر: پژوهش , پژوهشگر , درمان , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog