پرتو بلاگ

شناسایی فسیل سالم و كامل گرگ 57 هزار ساله

شناسایی فسیل سالم و كامل گرگ 57 هزار ساله

پرتوبلاگ: کشف تصادفی یک فسیل تقریباً سالم و کامل 57 هزار ساله از یک گرگ در کانادا به پژوهشگران امکان داده تا در مورد آن بررسی های کاملی به عمل آورند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از نیواطلس، یک معدنچی جوینده طلا در کانادا کامل ترین فسیل مومیایی از یک بچه گرگ را یافته است. این فسیل که مربوط به ۵۷ هزار سال قبل است تا بدان حد سالم مانده که می توان از آن جهت بررسی رژیم غذایی، خاصیت های ژنتیکی، نحوه حیات و مرگ این بچه گرگ استفاده نمود.
از مشخصات جالب این فسیل سالم ماندن بافت نرم بدن گرگ مذکور است. پژوهشگران معتقدند که دی ان ای این گرگ هم دست نخورده باقی مانده و پس می توان بر روی آن مطالعات ژنتیکی مفصلی انجام داد.

جدا شدن یخ های بدن این بچه گرگ سبب شده که مطالعه پوست، خز و اعضای بدن آن برای پژوهشگران ممکن شود و اطلاعات مفصلی در مورد گذشته این حیوان به دست آید. بگفته جولی میشن جانورشناس کانادایی این بچه گرگ ماده تقریباً ۱۰۰ درصد سالم مانده و تنها چشمان وی از بین رفته است.
بررسی دندان ها و استخوان های این ماده گرگ نشان داده است وی در زمان مرگ هفت هفته سن داشته و ایزوتوپ های به دست آمده از محتویات معده او نشان داده است که رژیم غذایی او عمدتاً از منابع آبزی تهیه شده و ماهی از غذاهای مورد علاقه اش بوده است. به نظر می آید وی در لانه خود در حال استراحت بوده که خراب شدن ناگهانی آن سبب مرگ سریع و مدفون شدنش در زیر انبوه برف و یخ شده است.


منبع:

1399/10/06
19:44:04
5.0 / 5
667
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog