پرتو بلاگ
معاون آموزشی وزیر علوم اعلام كرد

اجرای نظامنامه اخلاق در آموزش مجازی  از سالجاری

اجرای نظامنامه اخلاق در آموزش مجازی  از سالجاری

به گزارش پرتوبلاگ معاون آموزشی وزارت علوم از تدوین نظامنامه اخلاق در آموزش مجازی توسط این معاونت و اجرای آن از سال ۱۴۰۰ اطلاع داد.


علی خاکی صدیق در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اخلاق یادگیری الکترونیکی یکی از مهم ترین مباحثی است که بر روی آن بسیار تاکید گردیده است و با استفاده از آن می توانیم خیلی از مباحث آموزش الکترونیکی را به فرصت تبدیل نماییم. در واقع آموزش همواره در طول تاریخ بشر منشأ تحولات و پیشرفت بوده است به همین جهت توسعه علوم فناوری سبب ایجاد تحولات شده و خود آموزش که منشأ تحولات است سبب اعتلای نسل بشر شده است.
وی به مزایای آموزش مجازی اشاره نمود اضافه کرد: ما از زمان انتشار کرونا مزایایی استفاده از فناوری در امر آموزش را لمس کردیم و این مزایا در کل دنیا آشکار شد، استفاده از فناوری در آموزش باعث انعطاف پذیری می شود باعث غلبه بر زمان شده و فرصت تحصیل را به کارمندان و افرادی که در خانه هستند می دهد.
خاکی صدیق اضافه کرد: البته آموزش مجازی در زمینه رسالت خود که شکوفایی علم و دانش است با چالش هایی هم مواجه می باشد که باید به آن توجه گردد در آموزش سنتی به بحث اخلاق در آموزش توجه شده که بیشتر متناسب با اخلاق آموزش سنتی و چهره به چهره است.
معاون آموزشی وزارت علوم افزود: اخلاق در آموزش الکترونیکی چند سالی است که مورد توجه قرار گرفته و در این کشورها نهضت فرهنگ اخلاقی به راه افتاده است.
وی همینطور تصریح کرد: با عنایت به انتشار کرونا از اسفند ۹۸ و برجسته شدن آموزش مجازی، معاونت آموزش وزارت علوم با شناسایی خلاءها در زمینه اخلاق آموزش الکترونیکی مبادرت به تدوین «نظامنامه اخلاق آموزش» کرد، این نظامنامه ۱۰ مؤلفه دارد که از سالجاری اجرایی شود.1400/01/14
23:12:23
5.0 / 5
560
تگهای خبر: الكترونیك , فناوری
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog